קליניקות בקהילה

הקליניקות הקהילתיות בירושלים ובהרצליה מעניקות טיפולי רפואה משלימה בתשלום סמלי, הטיפולים ניתנים במשך 5 שנים, למתמודדים עם מחלת הסרטן ולבני משפחותיהם.

במרכז לסיוע ניתן לקבל טיפולים תומכים במי שחווה אובדן של בן/בת משפחה ממחלת הסרטן במשך שנה. 

המטרה הטיפולות בקליניקות בקהילה היא לאפשר רצף טיפולי למתמודדים עם מחלת הסרטן לאורך זמן במגוון הרחב ביותר של טיפולים: טיפולי מגע למיניהם, דיקור סיני ויפני קהילתי, טיפולים רגשיים, קבוצות תמיכה. 'לטפל במטפל': כלומר, לקבל טיפולים לתומכים ולמלווי החולה, ונגישות למערך טיפולים מסודר ועקבי של רפואה משלימה. כל אלה יוצרים בית חם וקהילה תומכת. 

בקליניקות ניתן לקבל טיפולי מגע: רפלקסולוגיה, עיסוי, עיסוי תאילנדי, שיאצו, קרניו סקראל, רייקי, ברימה ועוד. 
טיפולים שיקומיים: פלדנקרייז, דיקור יפני קהילתי, דיקור סיני קהילתי. 
טיפולי גוף-נפש: המסע, עוצמת הרכות, פסיכותרפיה, פוקוסינג, טיפול באמנות.

הטיפולים בקליניקה אורכים כ-40 דקות, וניתנים בתמורה לתשלום סמלי מ-75 ש"ח ומעלה.

IMG-20201023-WA0024.jpg#asset:1670

בית יורי שטרן-

ניתן לקבוע טיפולי אינטיק (פגישה ראשונה) בטלפון: 077-518-1021

או באמצעות הווטסאפ: 050-771-1554

שעות פעילות הקליניקה

א' - 8:50-19:15
ב' - 8:50-15:10
ג' - 8:50-15:10
ד' - 8:50-15:10 
ה' - 9:50-19:15 

לתיאום טיפולים: 077-5181021  
ממלא מקום מנהל הקליניקה - תום בן חמו: yurishtern.clinic@gmail.com
הקליניקה נמצאת במושבה הגרמנית - רחוב עמק רפאים 6, ירושלים

בית-יורי-שטרן.JPG#asset:1682

ליד הים- קליניקה קהילתית שלוחת הרצליה-

"ליד הים" – נפתחה בקניון ארנה בהרצליה. 
הקליניקה, מציעה מגוון טיפולי מגע ופסיכותרפיה למתמודדים עם מחלת הסרטן ובני משפחותיהם, באווירה ביתית ונעימה ובמחירים מסובסדים.
צוות נפלא של מטפלות ומטפלים שעברו את ההכשרה המקצועית המקיפה שלנו בתחום האונקולוגי.

לתיאום טיפולים: 051-5368833- כולל הודעות ווצאפ
אחראית השלוחה- הדס אלמוג: 052-3903966
arena.clinic@yurishtern.org.il
הקליניקה נמצאת בקניון ארנה הרצליה פיתוח- קומה 1, רחוב השונית 2

קליניקה-הרצליהפלייר.jpg#asset:1669

מפי המטופלים:

"כמטופלת אני יכולה להעיד על מקום המבוסס על הקשבה, חסד ונתינה. להגיע למרכז משמעו לצאת הביתה מעודדת יותר, פחות לחוצה, לדעת שמישהו ניסה לתת מענה למכאובים שלי, פיזיים או נפשיים. עבורי המרכז הוא חלק מתהליך ההחלמה והריפוי."
(שושנה, מטופלת בקליניקה הקהילתית)

המקום הזה הוא כמו בית-
"קודם כל, המקום הזה הוא כמו בית" אומרת מאיה דותן, מטופלת יקרה שלנו, ומתארת את המפגש האנושי עם המטפלים וצוות הקליניקה:"מהמפגש הראשון זכרו את השם שלי, מי אני, בכל פעם שבאתי , הפנים המאירות..."  במקביל לטיפול הקונבנציונלי, מאיה קיבלה טיפולי רפואה משלימה במשך שנה בקליניקה בירושלים. "אין לי מילים בכלל לתאר כמה שזה עזר לי וכמה שזה חיזק אותי פיזית ונפשית, כל השנה הזו".

YSF-185.jpg#asset:207

הקליניקה הקהילתית של המרכז לסיוע הוליסטי/ סיון לשם חי, מנהלת הקליניקה לשעבר-

הקליניקה הקהילתית שלנו הוקמה בשנת 2009 מתוך מחשבה לתת מענה רחב יותר למתמודדים עם מחלת הסרטן ולבני משפחותיהם. מאז  ועד היום הקליניקה הקהילתית התפתחה מאוד וכיום היא מהווה עוגן ואי של שפיות למאות של אנשים, ובנוסף בית וקהילה לעשרות מטפלים, השואבים ממנה ידע, התפתחות, וסיפוק. כיום ב-2021, במחיר מינימאלי - מ-75 ש"ח ומעלה.

 אנו מעניקים טיפולים ל-700 מטופלים פעילים, וסה"כ כ-6000 טיפולים בשנה. כיום בקליניקה פועלים כ-80 מטפלים/ מתנדבים בקשת רחבה מאוד של טיפולים הוליסטיים. מנקודת מבטי כמנהלת הקליניקה, הדבר המשמעותי ביותר בפעילות שלנו הוא מתיחת הגבולות של קונספט ההחלמה מתוך ראייה הוליסטית של האדם בכללותו, אנו מבינים שבכדי להחלים יש לגעת בכל הרבדים, הפיזי, הנפשי והרוחני, וברוב המקרים יציאה ממצב של חולי לא בהכרח מציינת החלמה. למטופלינו מוצעים מגוון רחב מאוד של טיפולים: טיפולי מגע, עיסויים (שוודי, רקמות עמוק, תאילנדי, שיאצו, טווינא), רפלקסולוגיה, דיקור סיני ויפני, היפנוזה רפואית, טיפולים שיקומיים: פלדנקרייז, קרניוסקראל, הילינג - וטיפולים תהליכיים כגון: פסיכותרפיה גופנית\הוליסטית, פוקוסינג, ליווי רוחני, עוצמת הרכות והמסע. לאחר פעילות הקליניקה ישנם חוגים המותאמים לחולי סרטן, קבוצות תמיכה, קורסים, הרצאות וסדנאות הפתוחים גם לקהל הרחב. המרכז לסיוע הוליסטי הוא בית לידע, להשראה ולהתפתחות אישית ומקצועית עבור עשרות מטפלים. סמינר ההכשרה מהווה כרטיס כניסה לתוך עולם העשרה והתפתחות, לאחריו ישנן השתלמויות מקצועיות, סדנאות והרצאות. בנוסף ישנם קורסים כגון: מיינדפולנס, ליווי רוחני, ציור אינטואטיבי וכו'. לאחרונה הקמנו את "מועדון המטפל", שבו פעם בחודש מתקיימת השתלמות חינמית בנושאים שונים ומגוונים וחילופי טיפולים. אנו שואפים שהמטפלים שלנו יהיו בחוד החנית בדרכי הטיפול השונות בשדה האונקולוגי, כאשר המטרה הינה להעביר את הידע הנרכש מתוך ניסיון עשיר של 15 שנות פעילות העמותה.

מטופלינו יכולים לקבל טיפולים עד כ-5 שנים מהטיפול האונקולוגי האחרון, כאשר כל מטופל יכול להביא מלווה אחד מטעמו שזכאי לקבל שני טיפולים בחודש ועד שנתיים. כמו כן מלווה שכול זכאי לקבל טיפולים שנה מאז הפטירה.

סוגי טיפולים

שיטת פלדנקרייז
אקסס בארס
רפלקסולוגיה

שיטת פלדנקרייז

"הגוף והרוח הם שתי פנים של מציאות אובייקטיבית אחת...בכל פעילות 'שכלית' או ' גופנית' ( מתקיימת) אחדות, שלמות שאינה ניתנת לפירוק."

         מתוך "פרקים בשיטתי"  משה פלדנקרייז

 המפגשים בקליניקה הם שעורים אישיים המותאמים לך. ההוראות מועברות באמצעות מגע ידיים ותנועות עדינות מאוד. הכוונה היא להפחתה של מאמצים  מיותרים כדי להגדיל את הרגישות של תחושת התנועה כמו כן הפחתה של אי נוחות . תחום התודעה מתרחב : מקשב לתחושת השרירים , השלד והתנועה במרחב. ההתקדמות נעשית ללא מתח ובכוונה להגיע לשלווה פנימית, לתחושה נינוחה. יכולת התנועה חשובה לעיצוב הערך העצמי שלנו.

"המטרה היא תנועה בריאה, חזקה קלה ונעימה".

ד"ר  משה פלדנקרייז נולד ב 1904

בן 14 עלה לישראל ועבד כפועל בניין עד גיל 20.

1925- סיים לימודיו בגימנסיה הרצליה

1933- קבל תואר מהנדס המכניקה וחשמל.

תואר דוקטור קיבל ב 'סורבון' בפריז.

יסד את " מכון פלדנקרייז לחקר התנועה פשיפורה". בין תלמידיו, נשיא מדינה, ראשי ממשלה, אנשי מדע, פסיכולוגים מנצחים שחקנים ואנשים מכל העולם. שעורים בשיטת פלדנקרייז שודרו במשך שנים ברדיו השוויצרי ובגלי צה"ל. במקביל לעבודתו המדעית, עסק כל השנים בג'ודו, היה הראשון שקבל "חגורה שחורה" בצרפת והקים בי"ס בפריז. פלדנקרייז פרסם ספרים בנושאים של אוטוסוגסטיה, ג'ודו ועל שיטתו באימון התודעה ותיאום גוף רוח.

אקסס בארס

מה מונע מאתנו להשיג את השינויים בהם אנחנו רוצים ? מה הופך אתגרים בחיינו לקשים כל כך להשגה ומימוש ? מה מקשה עלינו להעניק לעצמנו את מציאות החיים אליה אנחנו שואפים ?

דפוסי חשיבה, אמונות, ודעות שהשתרשו בנו במהלך השנים, יהיו לא פעם אלה אשר חוסמים ומונעים מבעדנו את היכולת לשנות דברים.

האקסס בארס, תהליך אנרגטי פשוט ומלא עוצמה, מאפשר לנו להשתחרר מאותם כבלים – מכל אותן תפיסות ואמונות שאינן משרתות אותנו עוד, מכל אותן נקודות מבט שאימצנו בעבר וכיום מקשות ומכבידות עלינו. תהליך האקסס בארס מאפשר לנו מרחב חופשי ונקי מאמונות ושיפוטים מגבילים תוך שהוא פותח בפנינו אפשרות לחיות חיים של שפע מתוך מודעות ובחירה .

האקסס בארס הוא כלי אחד מתוך מכלול הכלים הנפלא שמציעה גישת ה Access ™Consciousness. מאות אלפי אנשים ברחבי העולם כולו נהנים מהשינויים הנפלאים שהאקסס בארס הביא לחייהם.

כיצד זה עובד? 
32  נקודות מצויות על ראשנו, כל נקודה מייצגת היבט מסוים בחיים: יצירה, תקשורת בינאישית, שליטה, דימוי גוף, שינה, ועוד…כל נקודה אוצרת בתוכה אנרגיה המורכבת ממכלול החוויות, המחשבות והאמונות שלנו ביחס לאותו התחום. ככל שנאגר בה מטען רב יותר, ככל שהוא מתקבע בה לאורך זמן, כך יקשה עלינו לחולל שינויים בחיינו.

שיטת האקסס בארס מאפשרת, באמצעות נגיעה עדינה באותה נקודה, לפרוק ולשחרר מתוכה את המטען העודף שנאגר בה ומשחררת אותנו מכל אותם מגבלות וחסמים שנטבעו בנו. קשיי שינה, התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, מתחים ולחצים, חרדות, משקל עודף, ועוד… מהיותו של תהליך האקסס בארס מאזן ומשחרר, ביכולתו לתת מענה למגוון רחב של התמודדויות.

רפלקסולוגיה

המילה רפלקסולוגיה מבטאת השתקפות ותגובה (רפלקס). הגוף כולו משתקף בהקבלה בשתי כפות הרגליים. קצות העצבים בכפות הרגליים קרובים מאוד לעור, לכן יש בהן רגישות למגע ותגובה מהירה ללחיצה. על ידי לחיצות על כפות הרגליים או עיסוי אזורי השתקפות של אברים או מערכות הגוף, ניתן להשפיע על הגוף כולו ולשפר את תפקודו. הטיפול הרפלקסולוגי מביא לרגיעה ושלווה, לזרימה טובה יותר של אנרגיה, לשיפור החיוניות ומצב הרוח. הרפלקסולוגיה מרגיעה, עובדת על שחרור שרירים עצבים ומערכת הלימפה. המגע בכפות הרגליים מרגיע, מחמם, מאפשר לגוף להתמודד יותר טוב עם המחלה, רק מעצם ההרגעה. הרפלקסולוגיה מחזקת את מערכת החיסון, מערכת הלימפה והטחול, שאלו הם המערכות שמתמודדות עם המחלה והתרופות. הרפלקסולוגיה בעיקר עוזרת בטיפול בתופעת לוואי של הכימותרפיה שנקראת נוירופטיה, שהיא הצטברות של שאריות כימותרפיה שגורמות לכאבים ותחושת נימול קשה. עצם העיסוי באזור ועבודה על מערכות הפינוי (שתן ועיכול) מאפשר לגוף לשחרר לזמן מה את האזור ולהרגיע את הכאבים מהשתלטות של חומרים כימיים. 

​ עוצמת הרכות
​ שיטת אלכסנדר (טכניקת אלכסנדר)
דיקור סיני

​ עוצמת הרכות

עוצמת הרכות היא שיטת טיפול גוף-נפש מוכחת הפועלת בארץ ובעולם יותר מ-30 שנה. בכוחה של השיטה לרפא נקודתית בעיות בגוף ובנפש ולשפר את איכות החיים.

שיטת עוצמת הרכות מורכבת מכלי תקשורת בין אישית ומטכניקה פיזית. הטכניקה הפיזית  מבוססת על נענוע עדין של  הגוף הנעשה על מיטת טיפולים בלבוש מלא.

מחקרים מדעיים הוכיחו  שהנענוע החוזר משפיע  על המוח ומביא את המערכת למצב של איפוס רגעי ו"התארגנות עצמית"  ("restart”).ומאפשר ריפוי פנימי עמוק.

שיטת עוצמת הרכות הוכחה כיעילה בטיפול במגוון בעיות פיזיות ונפשיות. הנענוע מנקז רעלים מהגוף, משמן מפרקים, מביא לאיזון הורמונאלי, מסייע לשינה טובה ומקל בבעיות של דיכאון וחרדה. הטיפול מביא להורדת מתחים, לשיפור במערכות יחסים, ולהכנסת שמחה ואהבה לחיים. 

במרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן רואים חשיבות רבה לטיפולי עוצמת הרכות הנעשים בקליניקה. השילוב של שיחה נפשית / אישית יחד עם ההפעמה מסייעים מאוד למטופלים להתמודד עם מצבם הנפשי והרגשי. המטופלים יוצאים מחדר הטיפולים מלאי התרגשות ומשתאים: איך הטיפול משפיע עליהם נפשית, רגשית ופיזית.

​ שיטת אלכסנדר (טכניקת אלכסנדר)

טכניקת אלכסנדר היא שיטה חינוכית שפותחה על ידי פרדריק מתיאס אלכסנדר 1955-1869  שמטרתה לעזור לאדם להיטיב את תפקודו ואת מצבו הבריאותי.

במהלך הוראת השיטה, המורה מקנה לתלמיד בעזרת ידיו התנסויות תחושתיות המלמדות אותו כיצד לשנות בעצמו הרגלים לקויים להרגלים נכונים. לדברי העוסקים בתחום, השיטה היא מניעתית ושיקומית. לדידם, כשיטה שיקומית היא מסייעת לסובלים ממחושי גב וגפיים, פריצות דיסק, מכאבי ראש, מקשיי נשימה ומצרידות. כמו כן, לפי העוסקים, השיטה גם עוזרת בשיקום נכים ובשיקום לאחר תאונות וניתוחים.

דיקור סיני

הרפואה הסינית, שיטת  טיפול עתיקה המתבססת על דיקור, צמחי מרפא,וטווינא. הדיקור הסיני, מטפל במטופל, ולא במחלה ולכן כל מטופל יקבל את הטיפול המתאים לו באופן אינדיבדואלי ובאמצעות הטיפול תחזיר את האדם לאיזון.  הרפואה הסינית נמצאה יעילה להקלה במצבים מגוונים כמו- חיזוק המערכת החיסונית, בעיות כאב, מגרנות, איזון מערכת העיכול, המערכת ההורמונאלית, , חיזוק מערכת הנשימה , איזון רגשי, ותמיכה במטופלים המתמודדים עם מחלות קשות כגון סרטן. 

דיקור סיני=אקופונקטורה: שיטת טיפול המתבססת על דקירת המטופל במחטים דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף. הדיקור מסייע בהקלת כאבים, מונע ומסייע בטיפול ממחלות, משפר את המערכת החיסונית , מערכת העיכול , המערכת הגניקולוגית ועוד. האקופונקטורה היא חלק מהרפואה הסינית, ונעשה בה שימוש בסין עוד בטרם המאה ה-2 לפנה"ס. טיפול בדיקור סיני כולל מספר שלבים: הראשון הוא אבחון, לרוב באמצעות שיחה ובדיקת דופק ,לשון ומישוש מרידיאנים. בחירת נקודות הדיקור בהתאם לאבחנה. החדרת המחטים — המחטים קטנות, חד פעמיות ,סטריליות, עדינות וגמישות, כשהן גורמות לתחושת עקצוץ רגעית, במקרים מסוימים - ושלב שכיבה בו על המטופל למעט בתנועה; והוצאת המחטים בסיום הטיפול. 

מטופלים  שמקבלים טיפולים שונים לסרטן כמו- כימותרפיה, הקרנות, טיפולים ביולוגים, ניתוחים ועוד, סובלים מהרבה תופעות לוואי כתוצאה מהטיפולים הללו. המטופלים חווים תופעות פיזיות שונות, בהתאם לסוג הטיפול שהם מקבלים. כמובן שכל המצב הזה משפיע גם נפשית על המטופל.  הטיפול ברפואה הסינית יכול להקל על התופעות הפזיולוגיות הללו, לתמוך בסערת הרגשות שעוברת על המטופל, ומשפחתו, ולעזור לאדם לעבור את תקופת המחלה חזק יותר וסובל פחות.

אוסטאופתיה
קרניוסקראל
ברימה

אוסטאופתיה

אוסטאופתיה היא רפואה מונעת מרפא שנועדה לאבחן ולטפל בחוסר איזון במפרקים וברקמות המשפיעים על מצב הבריאותי של המטופל.

אוסטאופתיה היא שיטה טיפולית ידנית מבוססת על הידע בעומק של האנטומיה והפיסיולוגיה של גוף האדם. היא מתבססת על שידול מערכות ויסות עצמי של הגוף על מנת לשקם את תפקוד התקין של כלל הגוף.

האוסטאופת מציעה איפה לאזן מחדש את מתחי השלד, השרירים, הרצועות והאיברים , זה יאפשר לגוף לתפקד בצורה הרמונית.

לפני תחילת טיפול, האוסטאופת מתשאל המטופל על היסטוריה רפואית שלו [אירועים מקדימים טראומטיים כירורגים השונים ] זה יספק לו מידע על מקור או\ו מקורות  אפשריים של הכאבים מהם סובל המטופל.

הבדיקה הקלינית נערכת על ידי התבוננות בתחילה של התנוחה של המטופל ולאחר מכן מתבצעות בדיקות ידניות שונות. בהמשך הטיפול, האוסטאופת ישתמש בטכניקות שונות שנועדו לשחזר ניידות של רקמות. ניתן לעשות זאת על ידי שחרור המפרקים או על ידי הרפיית שרירים מתוחים. הטכניקות מתבצעות על המטופל כשהוא בתנוחות שונות [ יושב עומד שוכב...]  הכל לפי הניידות והנוחות שלו .

האוסטאופת מושווה לעתים קרובות לשען, כשמשחזר את התנועה התקינה של מבנים השונים בגוף כדי לאפשר לו לתפקד טוב יותר ולשמור על מצב בריאות תקין.

האוסטאופתיה מתחלקת לשלושה ענפים:

- כרניאלית [ cranial ]

- סטרוקטורלית ] structural [

- ויסרלית.  – [visceral]

תחומי האוסטיאופתיה :

- מערכת אורטופדית ( שלד,עצמות , מפרקים ...)

- cranio-sacral  ( כאבי ראש...)

-  הפרעות שינה, stress ,

- הפרעות מערכות עיכול , אברים פנמיים

- תינוקות ( reflux , אוזניים ,...).

עם התקדמות של האוסטיאופתיה לכיוון ה פסיאלי ( fascia ) הטיפולים והקשר בין מטופל\מטפל השתפר. המגע יותר עדין מאפשר תוצאות חזקות יותר.

פעולות שמבצע המטפל הן עדינות ונשארות בתחום פיזיולוגי , בלי להפעיל כוח יתר על המבנה של הגוף.

קרניוסקראל

קרניוסקראל היא שיטת טיפול במגע עדין , רגיש, המקל על מתח והפרעות עמוק בתוך הגוף , ובכך מסייעת לריפוי מחלה, כאב וחוסר תפקוד ברמות שונות. המגע הקרניוסקראלי מתייחס תחילה אל המוח, חוט השדרה, הגולגולת, קרומי המוח והנוזל המח-שידרתי. בכך הוא משפר תפקוד מערכת העצבים המרכזית ומאפשר לגוף הרגעה והטבה עצמית נכונה.

הטיפול עוזר לחזק את תהליכי הריפוי הטבעי של הגוף ומסייע לשפר את התקשורת בין המוח לגוף , את תפקוד מערכת החיסון ואת הבריאות הכללית .

המטפל מסייע לגוף, מתוך מקורות הבריאות העצמיות שלו, לשחרר , להתחל מחדש ולכייל תגובת ריפוי המשרה החזרה לתפקוד אופטימלי בכל הגוף כולו .

הטיפול הקארניוסקרלי הוכיח את עצמו באלפי חולים , כמסייע במגוון רחב של מצבים, משפר באופן משמעותי בעיות בריאותיות רבות , במיוחד אלה הגורמות כאב וירידה תפקודית תנועתית . בין ההישגים המוכחים, שיפור ברמות אנרגיה , איכות שינה, רווחה נפשית ורגשית מדווחים לעתים קרובות .

כל המעלות המתוארות לעיל בוודאי תיטבנה עם חולי סרטן, אם בהתייחס להתמודדות רגשית ופיזית בתקופה קשה זו ואם בהתייחס לבעיות ספציפיות כגון התאוששות מניתוחים, תופעות לוואי של הטיפולים (למשל נימול בידיים/רגליי), הרגשה פיזית כללית ושינוי באורך החיים.

ברימה

ברימה היא גישה ייחודית לחוויית הקשר בין הגוף למחשבות ולהרגשות. שיטת הברימה מבוססת על תשעת העקרונות של ההרמוניה. הטיפולים הם פרטניים ומתקיימים בלבוש מלא על מזרון ברצפה. המגע בברימה הוא עדין ונעשה שימוש בתנועות מיוחדות, כמפתח טבעי לאיזון, להרמוניה ולחיוניות.

שיטת המסע
עיסוי תאילנדי
עיסוי

שיטת המסע

"המסע" הוא שיטת ריפוי בטוחה ועדינה שחושפת ומתמודדת באפקטיביות עם שורש הסיבה ולא רק  התוצאה – של כל נושא בחיינו, וכך יכולה לפתור אותו לחלוטין.  המסע עובד ברמת המודעות העמוקה ביותר, ולכן הוא עוזר להתמודד עם נושאים שלא נפתרו  בדרכי ריפוי אחרות. הוא חושף את האמת העמוקה בתוככם, כך שאתם חופשיים לחיות את חייכם מתוך הפוטנציאל הגבוהה ביותר שלכם, כביטוי מלא של העצמי האמיתי האוטנטי שלכם.   "המסע" הינו עבודת ריפוי ותהליך שינוי רב עוצמה, שבכוחו לעורר את חוכמתו האינסופית של הגוף האנושי. התהליך עוזר לנו להבחין בדפוסי ההתנהגות והחשיבה שמנהלים את  חיינו ובזיכרונות ישנים המאוחסנים בגופנו, אותם אימצנו כתוצאה מחוויות רגשיות ופיזיות שחווינו.

"המסע" משחרר מחסומים שנוצרו מחוויות יומיומיות וטראומות, מחסומים השמורים ברמה התאית,  המסע מאפשר שחרור וריפוי והגעה לשלווה והאהבה שבמרכז ישותנו, כך שנזכה לחיות את חיינו מתוך המקור שאנו.

"המסע" הינה שיטה מתאימה לכל מי שנתקל בקושי פיזי או נפשי בחיי היומיום, ומבקש להשתחרר ממנו. בכל מצב בו אתם מוצאים את עצמכם מונעים על ידי פחדים וחרדות, במצבי דיכאון, חוסר ביטחון, הערכה עצמית נמוכה, התמכרויות, בעיות במערכות יחסים ,וכשמרגישים שהחיים תקועים. אם אתם מתמודדים עם בעיות בריאות, החל מכאב גרון ועד מחלה כרונית, ואם אתם רוצים לבחור להשתחרר, לחיות במלא הפוטנציאל.

עיסוי תאילנדי

עיסוי התאילנדי הוא תהליך של מגע אנושי הכולל עיסויים ולחיצות איטיות באזורי רקמות רכות, גידים ושרירים, המבוצעים באמצעות מפרקי המעסה, מתיחות לגמישות הגוף ותרגילים מגוונים להמרצה ואיזון של מחזור הדם. המתיחות והתרגילים כוללים שילובי מגע כוחניים בין רגליו וידיו של המעסה כלפי המטופל.

רוב העיסויים והלחיצות מבוצעים באזורים שלטענת השיטה בעלי רגישות מיוחדת לאורך הגוף, ועל-כן, הם מכונים "קווי האנרגיה" ("מרידיאנים" ברפואה הסינית), שדרכם על-פי טענות העיסוי התאילנדי, מקבל הגוף חום, "אנרגיות מאוזנות" וזרימת דם בריאה. טכניקת הלחיצות יעילה יותר כאשר היא מבוצעת בתנועות מעגליות בנקודות שמהוות מעין "צומתי אנרגיה", הידועים גם במונח: "נקודות לחיצה". אין כל הוכחות מחקריות לקיומם של "קווי אנרגיה" או "צומתי אנרגיה" אלו.

לעתים, בזמן העיסוי, עלול האדם לחוש שלא בנוח מפאת הלחיצות והמתיחות המופעלות, אך לאחר העיסוי ירגיש רפיון ועירנות מרנינה.

לטענת המעסים, העיסוי אף משחרר חסימות במערכת הדם והלימפה ומקל על לחץ נפשיכאבי גב, כאבי ראש, כאבי שרירים ונדודי שינה.

עיסוי

ישנן שיטות עיסוי רבות. משך הטיפול יכול לנוע בין דקות ספורות ליותר משעה. בדרך כלל העיסוי נעשה כאשר המטופל שוכב על מזרן או מיטה (לרוב כאשר פני גופו כלפי מטה), כאשר הוא לבוש כיסוי צנוע לחימום גופו. במהלך הטיפול על המעסה ללמוד את גופו של המטופל בין אם על ידי שיחה עמו ובין אם באמצעות מישוש. הטיפול בדרך כלל יקיף את כל הגוף, והמעסה ייעזר בשמני עיסוי המתפקדים שמני סיכה על גוף המטופל. תכלית השמנים היא בריאותית גרידא. השמנים מופקים בתהליכי ייצור מבוקרים מצמחים ידועים כלא רעילים.

 עיסוי רפואי:

עיסוי רפואי הוא ביצוע פעולות עיסוי בעלות אופי פיזיותרפי על רקמות רכות, השלדמפרקים, בלוטות לימפה וגידים באזורים שונים בגוף במטרה לגרום לשיפורים בריאותיים כגון: תפקוד טוב יותר של איבר, גמישות של שריר, חידוש רקמה אשר ניזוקה כתוצאה מפציעה, הקלה בכאבי שרירים וכדומה. כמו כן, מעניק העיסוי הרפואי שיפורים כלליים במישור הפסיכולוגי כגון: הירגעות, שינה טובה יותר, טיפול נגד חרדות ולחץ נפשי.

עיסוי הומאופתי:

העיסויים הומאופתיים נכללים בתחום הרפואה המשלימה והם מעניקים בנוסף לשיפורים פסיכולוגיים שונים גם תחושת רגיעה והנאה. השיפורים באים לידי ביטוי בחימום הגוף, שיפור הביטחון העצמי, תחושת רעננות והתחדשות, טיפול בגוף ובנפש ואף יש הטוענים, שיש ביכולתה לרפא או למנוע מחלות.

שיאצו
ניקוז לימפטי
טווינה

שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול במגע, בתחום הרפואה המשלימה שמקורה ביפן. משמעות המילה שיאצו ביפנית, היא לחץ- אצבע.

השיטה מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית, ומניחה קיום של ערוצי אנרגיה בלתי נראים, המכונים מרידיאניים, בגוף האדם, אשר משפיעים ומושפעים מהאיברים הפנימיים. הגישה הטיפולית בשיאצו הוליסטית, ומטרתה לטפל בגוף כולו ולא רק בהעלמת הסימפטומים. משום כך, מחבר השיאצו בין הגוף והנפש. התהליך הטיפולי הוא הדרגתי, רגוע ומרגיע.

טיפול השיאצו משלב מגוון רחב של טכניקות אשר יוצרות גירויים שונים בגוף כגון: מגע באזורים המאובחנים כ"לא מאוזנים", סדרת לחיצות, ומתיחות ברוב חלקי הגוף. השיאצו נועד לסייע בבעיות פשוטות ומורכבות כאחת כגון: בעיות אורטופדיות בעמוד השדרה, בעיות פנימיות בתחומי נוירולוגיה, בעיות עיכולגינקולוגיה, בעיות רגשיות ועוד

או -

שיאצו – טקסט של מיכאל

שיאצו היא שיטת טיפול במגע על בסיס הרפואה הסינית. במהלך הטיפול המטפל נוגע במטופל לפי ערוצי המרידיאניים בגוף, על ידי העברת משקל הגוף של המטפל על גוף המטופל. המגע נעשה עם האצבעות, כף היד, אמה וברכיים. הטיפול נעשה בלבוש מלא, כאשר המטופל שוכב על מזרון. הטיפול נעשה על כל הגוף, בשכיבה על הגב ובשכיבה על הבטן, בידיים וברגלים. במהלך הטיפול המטפל נוגע בנקודות הכאב של המטופל תוך התמקדות בשחרור הכאב. הטיפול משחרר חסימות אנרגטיות. מטופלים אונקולוגים יכולים להרגיש תחושת שחרור והרפיה, תוך מתן אפשרות לגוף לרפא ולחזק את עצמו לקראת ובמהלך הטיפולים הקונבנציונאליים.  

ניקוז לימפטי

מערכת הלימפה מנקזת נוזלים מכל חלקי הגוף, ומשיבה אותם למחזור הדם. המערכת כוללת צינורות לימפה בהם זורם הנוזל הלימפטי ובלוטות הלימפה. טכניקת הניקוז הלימפטי הינה צורה עדינה של עיסוי ידני שמטרתו להקל ולהאיץ את זרימת נוזלי הלימפה, כאשר מסיבות שונות יש האטה בזרימה.

שאיבה ודחיפה של נוזלי לימפה מאזור פגוע אל אזור שבו נמצאים נוזלי לימפה בריאים שמגיעים לאזור פגוע, מאפשרים החלמה מהירה יותר. אצל חולים אונקולוגים, המערכת הלימפטית לא פועלת כמו שצריך ויוצרת חסימות ולכן זה כל כך שכיח כשיש סרטן ערמונית ושד. ככל שהניקוז הלימפטי נעשה קרוב יותר לאזור הנגוע אי הנוחות באזור פוחתת, תוחש הקלה מידית ומתרחש תהליך של זירוז ההחלמה.  

טווינה

טווינה יעילה מאד לכאבי גב ופריצות דיסק, לבעיות ברכיים וצוואר ועוד. בנוסף טווינה יעילה למתחים נפשיים ולצמצום הנזקים של מתח מצטבר על המערכות הגופניות השונות כגון הפרעות שינה, בעיות עיכול לחץ דם גבוה ועוד.

טיפול טווינה מתבצע באמצעות עיסוי ועבודה אנרגטית על ערוצי האנרגיה, השרירים, הגידים, הרצועות והמפרקים.

טווינה היא כלי טיפולי חשוב עבורנו בטיפול בבעיות כגון נדודי שינה, לחץ דם גבוה, מעי רגיז, עצירות, כאבי מחזור, כאבי ראש וכדומה. בכל מצב רפואי בו תועיל הרגעה של השרירים ומערכת העצבים אנו מקפידים לשלב את הטווינה.

הטיפול ב טווינה הוא בעל אפקט מרפה ומרגיע הן את השרירים והן את מערכת העצבים. ולכן הוא יעיל מאד לטיפול בתסמונות/ מחלות /בעיות המגיבות למתח ולחץ.

רייקי

רייקי

רייקי היא שיטת טיפול של הנחת הידיים על הגוף, שיטה בת אלפי שנים. סבורים שמקורה כעיסוק בודהיסטי טיבטי, אשר נתגלה מחדש בסוף המאה ה – 19 ע"י ד"ר מיקאו אוסואי, בודהיסט יפני. זוהי שיטה פשוטה מאוד, אולם רבת כוח, שכל אחד יכול ללמוד בקלות.

ריי- חכמה רוחנית

מחקר במשמעות האזוטרית של התו הקנג'י היפני העניק הבנה עמוקה ביותר לאידיאוגרמה הזאת. המילה ריי, כפי שהיא משמשת ברייקי, מתפרשת באופן מדיור יותר כידע על טבעי או כתודעה רוחנית. זוהי חכמה המגיעה מאלוהים או מהעצמי העליון. זוהי תודעה אלוהית שיודעת הכול. היא מבינה כל אדם באופן מושלם. היא יודעת את הסיבות לכל הבעיות והקשיים ויודעת מה לעשות כדי לרפא אותם.

קי-כוח החיים

קי הוא כוח החיים. כוח חיים זה קרוי גם כוח חיים חיוני או כוח חיים אוניברסאלי. זוהי אנרגיה לא פיסית, אשר מניעה את כל היצורים החיים. כל עוד משהו חי, כוח החיים זורם דרכו ומקיף אותו. בשעת מותו, כוח החיים עוזב אותו. אם כוח החיים שלך קטן או שקיימת חסימה בזרימה שלו, תהיה פגיע יותר למחלות. בעת שהוא גדול וזרום בחופשיות, תהיה פגיע פחות למחלות. כוח החיים משחק תפקיד חשוב בכל מה שאנו עושים. הוא מניע את הגוף ומהווה את האנרגיה העיקרית של הרגשות, המחשבות והחיים הרוחניים שלנו. 

פעילויות בקליניקה

צ׳י קונג - שנג זן
יוגה
חוג מקהלה

צ׳י קונג - שנג זן

צ'י קונג - שנג זן | עם דליה שגב

ימי שלישי 7:00-8:15 

תרגילי תנועה סיניים בני 5,000 שנה לחיזוק מערכת החיסון, לפיתוח היציבות, לשיקום הגוף והנפש, לשיפור האיזון ולייצוב ההרמוניה של הגוף. 

דליה שגב חוקרת, ציירת ומתרגלת שנים רבות. בעלת נסיון רב בהוראה ומתמחה בצ'י קונג רפואי.

יוגה

יוגה | עם תמר יצחקי 

ימי שלישי 16:00-17:15

תרגילי חיזוק הגוף, הרפיה, ריכוז, תודעה ושלווה.

תמר יצחקי מורה מוסמכת ליוגה טיפולית ואיורוודה, מתנדבת במרכז לסיוע הוליסטי בשערי צדק.

חוג מקהלה

מקהלה| בהנחיית אליה טלבר רזניק

ימי שלישי 17:30-19:00

אנחנו מזמינים אתכם למקהלה במרכז לסיוע - נעורר את התודעה שלנו, נתחבר לחלקים שונים בתוכנו ובעיקר – נפתח כלי שיסייע לנו בהתמודדויות במצבים שונים. נשיר ביחד שירים יפים בסגנונות שונים, מתקופות וממקומות שונים בעולם.