מאז הקמתו בשנת 2007 המרכז לסיוע הוליסטי, על שתי זרועותיו, במרכז הרפואי שערי צדק ובקליניקה הקהילתית שבבית יורי שטרן, גדל ומתרחב משנה לשנה.

מטרתנו היא לתמוך, להקל וללוות את חולה הסרטן ובני משפחתו בכל השלבים של ההתמודדות עם המחלה, באמצעות מתן   טיפולי רפואה משלימה.

השנה , המרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן זוכה בפרס "אנשי השנה 2016" על תרומתה לקהילה ופרס הזה מגיע בהחלט  למאות המתנדבים שלנו.

כיום, בזכות  יותר מ140 המטפלים שלנו, שכולם מתנדבים , המרכז מעניק כ8000 טיפולים ברפואה משלימה לחולי סרטן מדי שנה. מאות  חולים דיווחו לנו על שיפור משמעותי בתופעות הלוואי של המחלה: חזרה של התיאבון, חזרה של תחושות בגפיים ויכולות תנועה משופרות. בעזרתנו הם יכולים להתמיד בטיפולים הקונבנציונאליים לאורך זמן, ובכך משפרים את סיכוייהם להבריא ולחיות חיים בכל שלבי המחלה עם איכות חיים גדולה יותר.

ביהדות יש מושג שנקרא "חסד של אמת", משמעותו מעשה טוב שנעשה ללא ציפייה לתגמול ונובע מרצונו האמיתי שלל האדם לעשות טוב לרעהו.  אולם כל אדם שמעניק חסד אמיתי יודע, שלמרות שאין תגמול כספי או טובת הנאה, בכל זאת האהבה והטוב שאנחנו נותנים – חוזרים אלינו בחזרה בצורת תחושת סיפוק אמיתית, צמיחה פנימית ואהבת החיים. במרכז לסיוע הוליסטי אנו מקפידים לתת לחולים חסד של אמת.

המרכז הוקם לזכרו של חבר הכנסת יורי שטרן ז"ל. יורי היה אדם שהקדיש את חייו לעזרה וסיוע לרבים בחברה הישראלית: עולים חדשים, פנסיונרים, אמהות חד הוריות, עצמאים, מובטלים וגם אנשי תעשייה, ואנשי קולנוע ואומנות. הוא האמין בלב תמים בערבות ההדדית שיש לנו אחד כלפי השני, כחברה וכמדינה.

המרכז לסיוע הוליסטי ממשיך את דרכו בכך שאנו עוזרים לחולי הסרטן ובני משפחותיהם בשעתם הקשה, ומעניקים להם סיוע ותמיכה במהלך ההתמודדות עם המחלה.  המרכז מפעיל למעלה מ- 140מטפלים המתנדבים ומעניקים טיפולי מגע שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי ,טיפולי, רפואה סינית ויפנית, טיפולי גוף-נפש ,טיפולי שיקום לאלפי חולי סרטן ולבני משפחותיהם.

הטיפולים ניתנים ללא תשלום במחלקות האונקולוגיות של המרכז הרפואי שערי צדק, ובתשלום סמלי בקליניקה בבית יורי שטרן בירושלים.

אנו מאמינים במתן אפשרות שוויונית וזמינה לקבלת טיפולי רפואה משלימה לחולי סרטן מכל קבוצות האוכלוסייה.

צוות המטפלים מורכב ממתנדבים המתמחים באחד מתחומי הרפואה המשלימה.

המרכז מכשיר את המטפלים על מנת להכין אותם להתמודדויות הקשורות בטיפולל בחולי סרטן ובבני משפחותיהם ומספק ייעוץ מקצועי . שמלווה אותם לאורך הדרך.

המרכז לסיוע הוליסטי הינו מוסד ללא מטרות רווח המתקיים על בסיס תרומות
הצטרפו אלינו ועזרו לאלפי אנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן בישראל

Pin It on Pinterest